Internetowa giełda części

Wybierz samochód i części jakich szukasz
Nie znalazłeś części?
=> KLIKNIJ ABY WYSŁAĆ ZAPYTANIE O CZĘŚCI <=

Felgi

Liczba wszystkich części z kategorii Koła i opony - Felgi: 0

Brak części do wyświetlenia.
Wypełnij powyższy formularz i wyśli zapytanie o części.
Nasi partnerzy na pewno znajdą odpowiednie podzespoły i przedstawią ofertę.

Felgi - opis części

Felga jest elementem w kształcie koła stosowanym w podwoziu samochodu. Na felgi zakładane są opony lub opony i dętki. Na jej obwodzie znajduje sie dziura, wktórej mocowany jest wentyl, urządzenie działające na zasadzie jednostronnego zaworka, umożliwiające napełnianie koła wodą, powietrzem lub innym gazem. Felgi produkowane są z  żelaza a coraz częściel z aluminium. Mocowane są do piasty lub bębna śrubami wkrętnymi lub jeżeli piasta/bęben wyposażona jest w gwintowane szpilki, wówczas przytwierdzone są nakrętkami.

W zależności od typu auta, felgi mają różną średnicę, określaną w radianach, a także różną liczbę otworów mocujących. Często felgi prócz funkcji zapewniającej toczenie się pojazdu, spełniają rolę wentylacji i chłodzenie układu hamulcowego.

Najnowsze poradniki kategorii

Jakie felgi wybrać na zimę – aluminiowe czy stalowe?

Jakie felgi wybrać na zimę – aluminiowe czy stalowe?

Podczas wymiany ogumienia z letniego na zimowe, wielu kierowców zastanawia się nad tym, na jaki rodzaj felg warto założyć wspominane opony – na felgi aluminiowe czy stalowe? Które felgi powinny sobie lepiej poradzić w trakcie zimy? Przekonajmy się.

Copyright © 2012 Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Polityka cookies.