Internetowa giełda części

Wybierz samochód i części jakich szukasz

Poradniki

Drzwi samochodowe nie zamykają się. Jak to naprawić?

16-12-2016

Przyczyn nie zamykania się drzwi w samochodzie może być kilka. Niezależnie od źródła problemu, utrudnione zamykanie drzwi przysparza kierowcy wielu niepotrzebnych problemów. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, gdy drzwi się ciężko zamykają lub co gorsza w ogóle nie możemy ich zamknąć? Sprawdźmy.

 

Drzwi samochodowe nie zamykają się. Jak to naprawić?Zacznijmy od tego, że jeżeli kierowca posiada stary samochód, który przebył kilka napraw blacharskich, to wina często leży wtedy po stronie blacharza, który po prostu nie dopasował odpowiednio wszystkich elementów karoserii. Największy problem w tym, że w takiej sytuacji niemal niemożliwe będzie samodzielne usunięcie takiej usterki.

 

Najczęstsza przyczyna nie zamykania się drzwi w aucie

 

Z reguły problem nie zamykających się drzwi samochodowych leży w uszkodzonym zamku lub zaczepie zamknięcia drzwi. Tutaj wiele zależy od posiadanego modelu samochodu, bowiem w niektórych z nich zaczep można odpowiednio wyregulować i dopasować do położenia zamka. Niestety na rynku nie mało jest także aut, gdzie zaczep został na stałe przymocowany do karoserii – wówczas takiej regulacji wykonać się nie da.

 

Uwaga: Podczas luzowania wkrętów i śrub mocujących zamek oraz zaczep należy zachować odpowiedni poziom wyczucia, bowiem elementów gwintowanych zwykle nie spawa się do drzwi lub karoserii, więc po usunięciu całkowitym wkrętu detal może całkowicie spaść i by go odzyskać trzeba będzie zdemontować odpowiedni element tapicerki, co niestety zajmie sporo czasu.

 

Pozostałe przyczyny niedomykających się drzwi samochodowych

 

Tu ponownie wiele zależy od modelu posiadanego samochodu. Niektóre bowiem wyposażone zostały w uszczelki drzwiowe w postaci zamkniętych profili, gdzie z czasem gromadzi się powietrze, które sprawia, że uszczelki będą działać niemal jak sprężyny i utrudnią zatrzaśnięcie drzwi. Problem można na szczęście rozwiązać poprzez wykonanie kilku otworów odpowietrzających.

 

Na koniec uwaga do wszystkich kierowców. Nie zapominajmy, że wszelki brud, który gromadzi się w środku zamka i wokół drzwi oraz korozja to także nierzadka przyczyna utrudnionego zamykania drzwi. Dlatego dobrym pomysłem będzie, by co jakiś czas przemyć zamek odpowiednim preparatem, np. WD-40 lub podobnym.

lista poradników

Copyright © 2012 Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Polityka cookies.