Internetowa giełda części

Wybierz samochód i części jakich szukasz
Nie znalazłeś części?
=> KLIKNIJ ABY WYSŁAĆ ZAPYTANIE O CZĘŚCI <=

Koła i opony

Liczba wszystkich części z kategorii Koła i opony: 0

Brak części do wyświetlenia.
Wypełnij powyższy formularz i wyśli zapytanie o części.
Nasi partnerzy na pewno znajdą odpowiednie podzespoły i przedstawią ofertę.

Koła i opony - opis części

Koło to nazwa elementu maszyny lub urządzenia o geometrycznym kształcie koła, stosowane w transporcie. Koło umożliwia pojazdowi poruszanie się gruncie. Koło samochodowe składa się z piasty, tarczy, obręczy i ogumienia. Piasta koła nienapędowego jest ułożyskowana za pomocą łożysk tocznych na czopie zwrotnicy lub czopie osi nośnej i umocowana na nim nakrętką. Piasta koła zaopatrzona jest w kilka śrub do mocowania tarczy z obręczą. Piasta koła napędowego wsunięta jest na czop półosi, na której może być umiejscowiona na stałe, przykręcona do kołnierza półosi (głównie w samochodach ciężarowych), za pomocą klina, lub do kołpaka osadzonego przesuwnie na wielowypustowym zakończeniu półosi. Tarcza koła samochodu jest wytłoczona z blachy stalowej z przyspawaną lub przy nitowaną obręczą, na którą zakłada się ogumienie. Tarcza koła przymocowana jest do piasty za pomocą kilku śrub. Otwory na śruby mają w tarczy odpowiednie rozwiercenia stożkowe lub koliste, a podstawy nakrętek śrub mają kształt stożkowy lub półkulisty. Wytworzone tarcie zabezpiecza nakrętki przed samo odkręceniem. Do tarczy koła przymocowany jest bęben hamulcowy.

Najnowsze poradniki kategorii

Kiedy warto kupować używane opony samochodowe?

Kiedy warto kupować używane opony samochodowe?

Zakup używanych opon samochodowych może stanowić doskonałą okazję do otrzymania bardzo dobrego produktu w korzystnej cenie. Przed zdecydowaniem się na taki krok warto jednak zaczerpnąć specjalistycznych porad, które pomogą nam w ocenie stanu zużycia...

Jakie felgi wybrać na zimę – aluminiowe czy stalowe?

Jakie felgi wybrać na zimę – aluminiowe czy stalowe?

Podczas wymiany ogumienia z letniego na zimowe, wielu kierowców zastanawia się nad tym, na jaki rodzaj felg warto założyć wspominane opony – na felgi aluminiowe czy stalowe? Które felgi powinny sobie lepiej poradzić w trakcie zimy? Przekonajmy się.

Jak przechowywać opony samochodowe?

Jak przechowywać opony samochodowe?

Sezon zimowy za pasem, w niektórych miejscowościach zdążył zagościć pierwszy śnieg, a większość kierowców ma już zapewne za sobą zmianę opon z letnich na zimowe. Co należy zrobić ze zdjętymi oponami? W jaki sposób je prawidłowo przechowywać?

Copyright © 2012 Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Polityka cookies.